Jeśli szukasz

wypoczynku w ciszy, spokoju, gwieździstych nocy, saren pasących się za oknem, śpiewających ptaków, zapachu świeżych kwiatów z otulających Ciebie łąk, szumu starych drzew, to takim miejscem jest Piaskowy Koń.

Bliskość gór, historycznych miejsc, przepięknej architektury zamków, pałaców, dworów, starych kopalni, miast widm oraz cudów natury - wszystko na wyciągnięcie ręki.

Piaskowy Koń to klimatyczne, bardzo rodzinne drewniane domy z kominkiem, które wprowadzają ciepły nastrój w chłodne jesienno-zimowe dni, a w upalnych chwilach zapraszają do kąpieli w prywatnych basenach z magicznymi widokami na góry.

Górskie domy stoją na malowniczych górskich łąkach w maleńkiej miejscowości Mniszków, w samym sercu gór Rudaw Janowickich. Domy zapewniają spokój i odprężenie w otoczeniu piękna natury. 

Zaletą naszego miejsca jest cisza i spokój. Domki są oddalone od siebie i innych zabudowań tak, aby całkowicie zapewniały Państwu prywatność i przestrzeń.

Domy Piaskowego Konia stanowią idealną bazę wypadową między innymi do...

Miedzianka - Browar z restauracją, miasto-widmo (20 min spacerem)

Zamek Bolczów, Kolorowe Jeziorka (godzina spacerem)

Dolina Pałaców i Ogrodów (otacza Piaskowego Konia),

monumentalne skały (Sokoliki, Skalny Most, Starościńskie Skały i wiele innych ciekawych skał), liczne szlaki turystyczne – to wszystko w na wyciągnięcie ręki

Karpacz - 20 km (Kościółek Wang, wyciąg na Kopę (pod Śnieżką 1603 m n.p.m.)

Szklarska Poręba -35 km (Wodospad Szklarki i Kamieńczyka, Huta Julia, wyciąg na Szrenicę)

Zamek Książ - trzeci co do wielkości zamek w Polsce - 49 km

Czechy:

Pec pod Sniezku - gondola na Śnieżkę od strony czeskiej - 49 km

Cerna Hora - ścieżka w koronach drzew i stacje narciarskie - 55 km

Praga - 180 km